Як Вибрати лічильник тепла

21.02.2018

Відповідно до нормативів, певними законодавством та підзаконними актами, власники житла повинні самостійно вжити заходів щодо обліку теплової енергії, тобто, вони повинні забезпечити установку будинкового вузла обліку теплової енергії. Але якщо власники квартир бажають вести окремий облік ресурсів, то в цьому випадку тепловий лічильник повинен монтуватися в кожному окремо взятому житловому приміщенні. Це стосується і приватних будинків.

Обсяг використовуваної енергії тепла може враховуватися в наступних одиницях виміру:

    ГКЛ / год;
    КВт / год.


Область використання лічильників тепла


Лічильники встановлюють, там, де роль носія тепла (робочого середовища) виконують вода або пар. Сучасний тепловий лічильник являє собою прилад, зібраний на основі мікропроцесорної техніки. Вони збирають і обробляють інформацію про температуру, тиск і витрату робочого середовища. До складу лічильників входять так звані Теплорахувальники. У них закладено алгоритм розрахунку кількості теплоти, відповідно до вимог діючої нормативно-технічної документації. Прилади, призначені для обліку витрати тепла, виконують в антивандальному виконанні, що перешкоджає механічним пошкодження і незаконного доступу з боку зловмисників.


Склад теплового лічильника


Тепловий лічильник складається з наступних компонентів:

 •     витратомір теплоносія;
 •     датчиків температури;
 •     батарея автономного живлення;
 •     обчислювального вузла.


Всі компоненти змонтовані в нерозбірному корпусі. Застосовувані разом з лічильниками обчислювачі володіють різними можливостями. Головне, щоб вони повністю відповідали технічним вимогам, які висувають теплопостачальні організації до приладів подібного типу.

Методи роботи лічильників тепла


Основне завдання, що стоїть перед лічильником тепла - це розрахунок використаної енергії тепла. Розрахунок проводиться на підставі інформації, отриманої від витратоміра робочого середовища і датчиків температури.

Використане тепло визначають на підставі наступного алгоритму:

Твір моментального витрати робочого середовища (теплоносія) на різницю температур на вході і виході теплової мережі.

Формула розрахунку має такий вигляд.

 

Q = G * (t1 - t2), Гкал / год

де

G - масова витрата теплоносія, т / год;

t1 і t2 - температури теплоносія на вході в систему і на виході з неї відповідно, C.

 

Обчислювальний модуль отримує інформацію про витрату і температурі від відповідних датчиків.

Результат розрахунку заноситься в інформаційну базу, яка в будь-який момент готова надати дані для перегляду результатів. Більшість сучасних лічильників оснащені дисплеями, на яких можуть відображатися одержувані від датчиків дані.

Тобто лічильник визначає - який обсяг води пройшов через опалювальну систему і який обсяг тепла було втрачено під час проходження.

Ціна на такі прилади безпосередньо залежить від типу лічильника і принципів на підставі яких він працює. До речі, на практиці часто застосовують моделі, у яких обчислювач може бути розташований на деякій відстані, наприклад, в приміщенні керуючої компанії. Таке рішення дозволяє знімати інформацію на видаленні.


Способи вимірювання


Перед вибором теплового лічильника необхідно знати які типи існують на ринку, в чому вони відрізняються один від одного і які методи вимірювання витрати тепла вони використовують.

Витратоміри крильчасті відносять до найбільш економічним, але мають певні недоліки, які ускладнюють їх установку і обслуговування.

Ультразвукові витратоміри на сьогодні відносять до найбільш надійним і точним. Це призвело до їх масового поширення як у вже експлуатованих об'єктах, так і в тих, що ще будуються. До речі, це повною мірою відноситься і до електромагнітних витратомірів.

Регулятор потоку, як правило, монтують на вході теплової мережі. Другий витратомір, що встановлюється на виході, реєструє параметри розбору теплоносія споживачами, наявність витоків.

Основні технічні вимоги до лічильників тепла


Незалежно від застосовуваного методу вимірювань, всі моделі теплових лічильників мають приблизно однаковими показниками точності вимірювань. Тобто спосіб знімання інформації не надає наскільки істотно впливу на показники точності.

Існує певний набір вимог яких повинні відповідати теплові лічильники, що встановлюються і в багатоквартирних, і приватних будинках, і на промислових об'єктах. Серед них можна виділити наступні:

1.Найменування і марка теплового лічильника повинна бути внесена в список устаткування обліку ресурсів чиє застосування в комерційних цілях дозволено. (Реєстр дійсний до 2019 року)

2.Тепловой лічильник повинен мати дозвіл на використання, що видається метрологічною службою України або її уповноваженими підрозділами;

3.Монтаж приладу обліку теплової енергії, може, бути виконаний тільки організаціями, що мають відповідні ліцензії та дозволи. Їх треба оформляти у відповідних державних установах.

Характеристики які потрібно знати для вибору лічильника тепла
Купити та вибрати лічильники тепла можливо тут

Критерії вибору лічильника теплової енергії
 

Насправді підібрати пристрій цього класу не так і складно. До складу пристрою входять:

 •     датчики температури;
 •     лічильник витрати робочого середовища;
 •     теплообчислювача.


Існують різні варіанти подібного обладнання:

 •     механічні;
 •     електромагнітні;
 •     ультразвукові
 •     вихрові.


Лічильники, засновані на механічних принципах

Теплоносій, що переміщається усередині трубопровідної системи, призводить в рух деталі, встановленого приладу обліку тепла. Дані про обертання є основою для проведення розрахунків.

Лічильники, засновані на механічному принципі, їх іноді називають тахометричними, підрозділяють на кілька класів - турбінні та крильчасті. У перших в якості елемента обертання застосовують турбіну, у якій вісь обертання збігається з напрямком потоку. У другій, робочим органом виступає крильчатка, вісь якої розташовується перпендикулярно потоку руху робочої рідини.

Механічні лічильники відрізняються простотою конструкції, надійністю в експлуатації. До всього іншого для роботи цих приладів немає необхідності в джерелі електричної енергії. Ці прилади обліку теплової енергії видають стабільні показники вимірювань. У той же час точність знімаються показників залежить від якості робочого середовища (теплоносія) саме тому перед пристроєм монтують сітчастий фільтр. Лічильники механічної дії відрізняє низька вартість і недовговічний термін експлуатації. І ще, на малих витратах робочого середовища вони показують низькі показники чутливості.

Ультразвукові лічильники тепла


Робота цього обладнання грунтується на вимірі швидкісних параметрів потоку. Генератор ультразвуку виробляє сигнал, який проходить через потік робочого середовища і потрапляє в приймач. На підставі даних, заносяться інформацію про витрату тепла.

УЗД контролю застосовують в різних системах - відкритих і закритих. Існує кілька типів УЗД приладів, які враховують теплову енергію, наприклад, кореляційні та доплеровские.

Прилади цього класу застосовують там, де працює чиста робоче середовище. Якщо в ній знаходяться різні механічні домішки то, результати вимірів будуть мати велику похибку. Але якщо в опалювальній мережі працює чистий носій, то його точність значно перевищує показники аналогічних приладів обліку тепла. Лічильники УЗД відрізняє висока надійність.

Електромагнітні (ЕМ) лічильники

З курсу фізики відомо, що вода переміщається крізь магнітне поле може брати участь в генерації електрики. Лічильники цього типу застосовують в теплопровідних системах, розташованих в горизонтальній площині. ЕМ прилади відрізняються високою точністю. ЕМ лічильники широко застосовують для монтажу в житлових квартирах, наприклад, міських квартирах. Але при монтажі необхідно проявляти акуратність, це викликано тим, що неякісне з'єднання проводів може негативно позначитися точності знімаються показань. На неї так само впливає розташування рівня робочого середовища. На роботу приладу можуть впливати зовнішні електромагнітні поля. Монтаж електромагнітних приладів повинні виконувати тільки спеціально підготовлені професійні монтажники.

Вихровий лічильник
 
При розрахунку теплової енергії використовують таке явище, як поява вихрів, що виникають на шляху руху робочої середовища.

Частоту зриву потоку за допомогою ультразвуку, магнітного поля та ін .. Метод зняття інформації не впливає на базові характеристики приладів обліку, але може впливати на робочі параметри.


Основною причиною помилок при зніманні показань стає забруднена робоче середовище, повітря, що потрапило в систему, нестабільні характеристики потоку. Довжина труби не робить на орендовану інформацію ніякого впливу. Прилади цього типу можна встановлювати на трубопровідні системи, розташовані в різних площинах. Прилади цього класу мають досить низькою вартістю через простоту конструкції. Їх відрізняє низьке споживання електроенергії, так як вони живляться від автономних джерел електрики.

Серед явних переваг цього приладу можна назвати низький знос, так як в його конструкції відсутні рухомі частини. Але разом з тим ці прилади не відрізняються широким діапазоном вимірювань. Для монтажу приладів цього типу необхідний довгий і прямий ділянку трубопровідної системи.


Кілька слів на закінчення


Встановлюючи обладнання, необхідне для контролю за теплом необхідно повчати цю роботу тільки тим виконавцям, які мають відповідні ліцензії та дозволи.

Розповісти друзям:
Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар
Ім'я*
E-mail
Введіть коментар*