Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Фланці нержавіючі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Від чого залежить якість з'єднання деталей трубопроводу? Правильно від того, які арматурні елементи ви використовуєте при цьому. Важливо вибирати надійні фітинги з нержавіючої сталі – висока міцність, не токсичність, стійкість до корозії, перепадів температур та агресивного вмісту вам гарантовано. Як правило, фланці використовуються у виробничих схемах, що вимагають максимальної надійності з'єднання, у тому числі на трубопроводах, вміст яких знаходиться під високим тиском.

Нержавіючі фланці – призначення


Фланці з нержавіючої сталі – різновид фітингів, який використовується для міцного з'єднання частин трубопроводу між собою. У разі приєднання трубопроводів до обладнання або апаратів, до ємностей з рідиною або газоподібними речовинами також не обійтися без врізання за допомогою фланців.

Використовують сталеві фланці як під час обслуговування магістральних трубопроводів, так і під час ремонтних робіт у приміщеннях будь-якого типу. У харчовій промисловості та в хімічній, на підприємствах, що переробляють нафту, у фармакології фланці – надійні самостійні елементи кріплення або деталі фланцевих сполук.

Фланці: типи конструкцій та класифікація за ГОСТом/DIN


Класифікують фланці з урахуванням різних критеріїв. Фланці відрізняються типом ущільнювача, від якого залежить сила потоку, що витримується, переміщуються по трубопроводах речовин (від 1 до 200 бар) і їх температурний діапазон до +600 °C. Фланці виготовляються відповідно до стандартів ДСТУ, ГОСТів, DIN. Прийнято виділяти такі типи конструкцій нержавіючих фланців:

 • Плоский тип (ГОСТ 12820, DIN 2573, DIN 2576) - мають збільшений переріз, надягають на трубу і приварюються до неї з двох сторін (до 25 бар і +500 ° C). Зовні конструкція фланця схожа на плоске кільце або диск з великим отвором посередині та дрібними отворами, розташованими по колу на однаковій відстані. Діаметр великого отвору фланця вибирають з урахуванням перерізу труби, для якої він призначений і використовуватиметься. У дрібні отвори вкручуються елементи кріплення – болти чи шпильки. Діаметр умовного проходу Ду та Умовний тиск Ру – важливі параметри згідно з ГОСТ 12820-80.
 • Комірні, стикові або приварні (ГОСТ 12821, DIN 2633 – DIN 2635) – надягають комірів у торець труби та приварюються у стик, з'єднують комір фланця з трубопроводом (до 200 бар та +600 °C). Такі фланці щільно прилягають до труби, мінімізуючи можливість протікання.
 • Вільні (ГОСТ 12822, DIN 2642) – складаються з диска, що приварюється до труби, і вільно обертається кромки (до 25 бар і +300 °C).
 • Глухі або заглушки (ГОСТ 12836, DIN 2527) використовуються для перекриття руху речовин на окремих ділянках труб (до 40 бар).

Щоб з'єднання двох відрізків труби було міцнішим і герметичним, краще підбирати кріплення з того ж матеріалу, що й основа. Це безпосередньо впливає на міцність та довговічність конструкції під час перепаду температур – усі елементи реагують однаково, синхронно.

Види фланців із нержавіючої сталі за типом виконання


Універсальні деталі – фланці, що поєднують воєдино не тільки різні частини труб, але й елементи запірної арматури (ємності, лічильники, обладнання). Щоб конструкція зберігала свою герметичність, потрібно періодично підтягувати кріплення, не забувати про зміну прокладок. Вони встановлюються на поверхню фланця – дзеркало, яке повинно бути без дефектів і подряпин.

Фланці використовуються з різними видами ущільнювачів та виготовляються суворо відповідаючи вимогам. За ГОСТом 12815 прийнято розрізняти фланці з нержавіючої сталі:

 • з пазом (впадиною),
 • з виступом (45 °),
 • у вигляді шипа,
 • з шипом під тефлонову прокладку,
 • під лінзовий/овальний ущільнювач,
 • під фторопластовий ущільнювач.

Плоскі деталі, фланці можуть бути різної форми: круглої, квадратної, прямокутної. Незважаючи на те, якою формою фланець, його роль залишається незмінною - з'єднання деталей трубопроводу в міцну конструкцію. При виборі фланців насамперед слід звернути увагу на якість матеріалу:

 • основи
 • кріплення
 • ущільнювача

Краще не економити на з'єднувачах та купити надійний фланець плоский нержавіючий в компанії Гудмакс – якість від надійного постачальника!

Вгору